29 Kasım 2017

Swift SwiftAslında bize kimsenin dekont göstermesine gerek yoktu, rüşvet verildiğini, havuzlar kurulduğunu, Sıtkı Bey'in istenen parayı çıkması gerektiğini, ayakkabı kutularını, para sayma makinelerini ses kayıtlarından öğrenmiştik. Ve bu durum kimseyi etkilememişti, Akp iktidarı bir yargılanma-aklanma yolu olarak seçim-referandum yoluna gitmiş ve yargı düzeninden kaçmıştı. Seçimler ise maalesef aklanma yeri değildir. Hele bizim seçmenlerin yüzde binbeşyüz oy verdikleri insanın öldürülmesine ses çıkarmama gibi bir geçmişi vardır. Twitır'a bir bakın, kelimesi 5 kuruşa imla hatalarıyla anlatım bozukluklarıyla dolu twitler atan akp trolü insancıklar var, çoğunluk Twitır'da da onlar. Sabah metrobüsle işe giderken seni yedirtmeyiz reyiz falan yazıyorlar. Seni de unutup telefonda baloncuk patlamalı oyuna geçebilirler.

Akp darbe girişimi sonrası yargı sistemini de skip attı. Bu sırada cemaatin sadece parasız güçsüz takımı, bylocktaki ''abi sohbete geliyorum müsait misiniz evde ekmek var mı, bisküvi alayım mı'' mesajlarıyla dev boyutta cezalarla hüküm giydiler. Kimin elinde toplandığını önemsemeden enayi gibi cemaate para aktardıkları için, kendi kendilerini kollayıp sürekli torpille kendi salak elemanlarını kayırdıkları için üzülmüyorum ama düşünürseniz ceza-suç orantısız. Bu insanlar sonuçta o zamanki koşullarda AYNI iktidarın övdüğü sevdiği bir oluşumda idiler. İnsanları geriye dönük yargılayabiliyorsak cemaat okulu açılışına katılmış ne kadar siyasi varsa yargılanması gerekir. Neyse aldıkları 7 yıllık hapis cezasına daha fazla dertlenmeyi bırakıyorum haksız kazançlarına sayıyoruz... Akp olayı bu şekilde çözmüştü, aklanmıştı.

Belgeler henüz kürsüden suratımıza sallanmadan önce A haber'in ''Kılışdar ispatlayamadı'' manşeti ve Trt haber'in konuşmayı tam kutuya gidiyoruz noktasında kesmesi bize yine insanların işlerini iyi yapmak istemediğini hatırlattı. Ben ara sıra milyonlarca doların hortlandığına değil, oradaki kocaman insanların kendine saygısı olmadığına üzülüyorum. Düşünsene hayatında 3-5 kitap okumuş gazetecisin habercisin, bir anne doğurmuş seni ve senin iş ahlakın yok. Para için konuşmayı şurda kes şunu söyle şunu yaz deseler yapıyorsun sorgulamadan. Her neyse, Kılışdar bize bir şirketten ve bu şirkete aktarılan milyonlardan bahsetti. 14-25 Aralık 2013 ses kayıtları ve 15 Temmuz 2016 destanı gibi Kılışdar'ın gösterdiği belgeler de Akp iktidarının güzide bir hatıra fotoğrafı olarak tarihte yerini aldı.

Hiç yorum yok: