7 Haziran 2017

Korkmuyoruz
Amnesty International Türkiye'nin başkanı, ensar kimdir sorusunun cevabı Avukat Taner Kılıç sabahın 6:30'unda korku operasyonu kapsamında gözaltına alındı, yapılan aramalarda, evinde telefonunda gerçekten sadece eşşeğin siki bulundu. Birşey bulamadıklarında birşey değişmiyor. Hatta hakimler hooooop bir gecede değişiyor, tutukluluk halleri pek değişmiyor.

Tüm tanıdıklarınızı, evinizi eşyalarınızı bırakıp bir bota binip yabancı bir şehirde yeni bir hayat kurmak için karaya çıktıysanız, hatta bu çaresizliği yaşamak için sabırsızlanıp çok şey feda ettiyseniz, karaya ceset olarak vurduğunuzda ailenize cenazeniz bile verilemiyorsa derdinize yanak olacak ensar insanlar varmış. Gözaltında tutuluyorlarmış. Çünkü ''öğrencisinin poposu'' hakkında yorum yapan öğretmenin Ensar vakfında yaz tatili yapıp can yaktığı ülkede gerçek ensarın özgür olması sakıncalıymış.

Mültecilerin hayatı nasıl pamuk ipliğidir. Karaya çıkarsın ailenden koparsın, karaya çıkamazsın hayattan koparsın. Cesedin kıyıya vursa belki tanınmazsın. İnsan hakları savunucusu, ev arkadaşımın meslektaşı ve hocası Taner Kılıç için bu raporu okuyabilirsiniz. Zulmün sona ermesi, herkesin beynine kan gitmesi dileklerimle.

Hiç yorum yok: