18 Ağustos 2016

1 suçlu 592 yıl cezaEvinizde de değil, çalıştığınız kurumun size ait odasında muhtelif zamanlarda 10 kedi yavrusuna işkence yapıyorsunuz. Kedi yavrusunun patisini kestikten sonra üstüne sıcak su döktüğünüzü ve bu süre boyunca kedi yavrusunun durmadan ciyakladığını düşünün. Belki pazartesi şansınız yaver gitti, odanın kapısından dışarı saldığınız perişan haldeki kedi sessizce uzaklaştı kimse görmedi. Belki şansınız Perşembe'ye kadar yaver gitti, kedi yavrusu artık başına gelecekleri biliyordu o kadar ciyaklamadı bile. Sonraki hafta, sonraki ay elbette birileri Muharrem Büyüktürk'ün çocuklara herkesten farklı davrandığını farketti. Günah çıkaran ifadelere göre ''o adamda garip birşey olduğunu bilmeyen'' yoktu. An itibariyle de etrafındaki gerizekalıların, onu terkeden eski eşlerin vicdanları bunun muhasebesini yapıyor olmalı. Aslında hepiniz nasıl bir zorbanın karşısında olduğunuzu biliyordunuz ama önemsemediniz. Her çocuğa değil, bir grup çocuğa çok yakındı.

Yakın olduğu çocuklara uzaktan bakma zahmetine katlanan meslektaşları da oldu: aynı tip ailelerden,  sahip çıkılmayan sokağa salınan, ekmek parası kazanma gayretindeki zor durumdaki ailelerin yapmış olmak için yaptıkları ve sonra çocuklarla ne yapacaklarını bilmedikleri için bari dinini kitabını bilsin serseri olmasın diye bir kuruma postaladıkları minnacık çocuklar... Muharrem Büyüktürk meslektaşlarıyla çocukların mahrem noktalarını serbest bir dille konuşan biriydi, ifadelere göre en az 2 kişinin dikkatıni çekmişti. Çocuk dedikleri şey eve para getirene kadar değersizdir -Dede korkut sıtayla- o yüzden çocukla nasıl konuşulur, çocuğun yanında küfredilir mi pek kafa yormaları gerekmiyordu.

Ensar ve İH yurdunu pedofil cennetine çevirmeleri sadece 1 kişinin işine yarıyor olamazdı. Sadece 1 kişinin işine yarasa bile bunu farkeden sadece 1 kişi olamazdı, daha fazla sayıda insan durumun farkındaydı.

592 yıllık cezanın sadece ömrü kadarını çekeceği için Muharrem Büyüktürk sırtına bu insanların suçunu da yüklenip İsa gibi kendini feda etti. Yeter ki kalanların kimliği açığa çıkmasın.

Hiç yorum yok: