18 Temmuz 2016

Neeiiiiiy darbe miiy?

Şaaaapşiiiiiiik <3<3<3

Öncesini maalesef hatırlamıyoruz. Whatsapp'ta ofis grubundan aldım haberleri. Ofis grubu diye birşeyim var. Haberlere bakalım dedik, internet aşırı yavaştı. Yine de "ülke yönetimine el konulmuştur" cümlesini okuyabildik, İsmail "2016'da darbe oldu ya laa" deyip gülmeye başladı. Arkadaşımla konuştum "tsk değil zirzop konseyi diye imzalı bildiri okundu, genelkurmay ortada yok" dedi.. Saatler sonra herşey onun tahmini doğrultusunda tiyatro olarak kaldı.

Sokağa çıktık, ilçe emniyet kendisini çöp kamyonlarına sarmıştı. İlçemizin bugüne kadar en fazla hırsız yakalayan masum ve sakallı, eski öğretmen polisleri yelek giyip iki kenara sıralanmışlardı, sanki tank gelse tarayacaklarmış gibi. İnsanlar (erkekler) emniyetin önüne toplanıp ya allah bismillah tekbiiir sloganları attı. Esas şaşırdığım çok çok uzun, milli iradeyle ilgili bir marş okumaları oldu. Yani dembaba gibi, tribün tarzında bir tezahuratları daha oldu. Ne ara topluca ezberlediler diye düşündüm, mitinglerden kalma olsa gerek. Polis üniformalı biri sarı renkli beton barikatın üstüne çıkıp "bu gece burdayız" dedi.

E biz insanları yeterince izledik deyip kokoreç yemeye gittik. Orada cnnturk daha o saatlerde darbe söndü haberi yapıyordu. İsmail tel kadayıf söyledi gerçekten çok başarılı yapıyorlarmış, ikinci lokmada gökgürültüsü gibi bir patlama oldu. Ya allah bismillah ekibi bir ölüm sessizligine büründü. Bu gece burda kalacakların bir kısmı koşarak bir kısmı yürüyerek evine doğru yola çıktı. Biz de kadayıfı paket yaptırdık eve gittik, sabah olacaktı uyusak iyiydi. Tabi darbeyle hiç alakası olmayan sebeplerden uyuyamadık. Üstümüzden camları titreten uçak geçerken birkaç saniyeliğine de olsa kafası geldi, "bombalanır mıyız" merakı oluştu. 16 Temmuz'da da ölmedik. Ertesi gün de canlı bombaya denk gelmedik. Ertesi gün de..Hiç yorum yok: